ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

Белоти спаси Рома от сериозна издънка още на старта на „Олимпико“ (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Андреа Белоти
Снимка: Twitter.com/AS Roma

Финалистът от турнира Лига Европа през миналия сезон – Рома, се спъна още на старта на новата кампания в италианската Серия А, след като не успя да победи на своя ?Олимпико“ тима на Салернитана и срещата завърши наравно 2:2.

Сблъсъкът във Вечния град се превърна в своеобразна битка между ветераните Андреа Белоти и Антонио Кандрева, които вкараха и четирите гола в мача.

?Вълците“ започнаха по-добре и Белоти прати топката във вратата на гостите от Салерно още в деветата минута, но попадението му бе отменено поради засада. Осем минути след това обаче бившият голмайстор на Торино отново вкара, като този път голът му бе зачетен за 1:0.

Салернитана обаче изравни в 36-ата минута чрез бившия ас на Лацио Антонио Кандрева, а отново той донесе пълен обрат на гостите четири минути след почивката.

В последния половин час на мача Рома натика съперника си в неговата половина и това донесе поне точка на ?джалоросите“, а автор на изравнителния гол за крайното 2:2 отново бе Белоти в 82-рата минута. Пет минути по-рано гредата попречи на Рома след удар на Стефан Ел-Шаарауи.

В друга среща по същото време Аталанта надви с 2:0 Сасуоло като гост. И двете попадения в Реджо Емилия паднаха в края на мача. В 83-тата минута новото попъление Шарл де Кетеларе откри, а в добавеното време Надир Зортеа подпечата успеха на ?нерадзурите“.