ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

Нюкасъл съсече мераците на Брайтън за Топ 5

0
нюкасъл брайтън
Снимка: БТА

Нюкасъл Юнайтед спечели домакинството си на Брайтън Хоув&Албиън с 4:1 в отложен мач от 25-и кръг на английската Висша лига. Трите точки гарантираха мястото на „свраките“ в зона Шампионска лига на 99%, като само същински колапс в последните два мача на „джордитата“ може да ги извади от групите на най-комерсиалния международен клубен турнир на Стария континент през следващия сезон.

Възпитаниците на Еди Хау откриха резултата в 22′ след автогол на Дениз Ундав. В самия край на първото полувреме Нюкасъл отбеляза втори гол благодарение на бранителя Дан Бърн, който се разписа след асистенция на Кирън Трипиър. Почетното попадение за „чайките“ бе дело на Ундав в 51′, а крайният резултат бе оформен в заключителните минути чрез Калъм Уилсън и Бруно Гимараеш.

Нюкасъл заема 3-то място във временното класиране с актив от 69 точки при две оставащи срещи. Играчите на Роберто Де Дзерби се намират на 6-а позиция с 58 точки при три оставащи двубоя.