ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

Манчестър Сити се върна на победния път, Нюкасъл с разгром

0
Хулиан Алварес, Манчестър Сити
Снимка: БТА

Шампионът и пълен доминант в Англия в последните години – Манчестър Сити, се отърси от серията си от две поредни загуби преди националната пауза.

?Гражданите“ победиха с 2:1 бойкия тим на Брайтън на своя ?Етихад“ и поне временно са на върха в таблицата с 21 пункта.

Мачът започна безоблачно за домакините от Манчестър, които само след 20 минути игра вече водеха с 2:0. Попаденията за ?небесносините“ вкараха звездите в атака Хулиан Алварес и Ерлинг Халанд.

?Чайките опитаха да се противопоставят, доколкото могат, но силите им стигнаха само за едно попадение през втората част. Негов автор стана Ансу Фати.

В самия край на мача Мануел Аканджи бе изгонен заради второто си официално предупреждение.

Калъм Уилсън, Нюкасъл

Нюкасъл разби Кристъл Палас с 4:0 в друг двубой от английската Висша лига. Джейкъб Мърфи, Антъни Гордън, Шон Лонгстаф и Калъм Уилсън вкараха за ?свраките“, с което качиха тима на пето място с 16 пункта. ?Орлите“ от Лондон са 10-и с 4 точки пасив.