ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

Челси се измъкна от нова издънка след голово шоу срещу Лутън (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Лутън Таун - Челси
Снимка: БТА / BTA

Челси спечели трудно с 3:2 като гост на новака Лутън Таун в ранния съботен двубой от програмата на 20-ия кръг на английската Висша лига. Двата отбора предоставиха зрелище в края на двубоя, след като домакините губеха с 0:3 до 80-ата минута, но успяха да върнат интригата с две късни попадения. В крайна сметка обаче лондончани изтръгнаха трите точки, удържайки преднината си.

Над всички в срещата бе 21-годишният Коул Палмър, който отбеляза два гола и асистрира за третия. Той откри резултата в 12-ата минута на срещата след удар от близко разстояние, а в 37-ата минута друг връстникът му Нони Мадуеке покачи на 2:0 в полза с прекрасно изпълнение, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Томаш Камински.

Коул Палмър реализира второто си попадение в мача в 70-ата минута, възползвайки се от подаване на Николос Джаксън, което остави англичанина сам срещу вратаря – 0:3.

Оттук обаче инициативата поеха домакините и четири минути след това гол на Илайджа Адебайо за Лутън не бе признат след преразглеждане със системата ВАР заради засада. В 79-ата минута Адебайо удари и гредата след изстрел с глава.

?Шапкарите“ все пак успяха да намалят изоставането си десет минути преди края на редовното време, когато се разписа Рос Баркли, след като засече с глава центриране на Алфи Доути от корнер.

Лутън направи последните минути драматични, след като седем минути по-късно Адебайо също се разписа във вратата на Челси, намалявайки пасива на домакините само на едно попадение. Той засече центриране с глава, което вратарят Джордже Петрович, но при добавката англичанинът не сбърка.

Челси обаче някак успя да удържи крехката си преднина в края и записа трета победа в последните си четири мача, с което се върна на десетата позиция с 28 точки. След две поредни победи във Висшата лига пък Лутън трябваше да се примири с поражението и остава в зоната на изпадащите, на 18-о място с 15 пункта в актива си – с една по-малко от първия над чертата Евертън, който играе по-късно днес.