ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

Автогол донесе на Ботев Враца втора победа за сезона срещу десет „орлета“ (СНИМКИ + ВИДЕО)

0
Пирин Благоевград - Ботев Враца
Снимка: LAP.bg

Ботев Враца постигна втора победа от началото на сезона в efbet Лига, след като надделя с минималното 1:0 като гост на Пирин Благоевград в първа среща от седмия кръг. Единственото попадение падна в 79-ата минута, когато Илиян Костов си отбеляза автогол. Трябва да се отбележи, че домакините играха с човек по-малко от 14-ата минута, когато директен червен картон получи Аймен Суда.

Домакините имаха леко предимство в началото, но още в 14-а минута останаха с човек по-малко след директен червен картон на дебютанта в отбора Аймен Суда, който фаулира грубо Момчил Цветанов. След преглеждане на ситуацията със системата ВАР главният рефер изгони Суда.

Пирин Благоевград - Ботев ВрацаПирин Благоевград - Ботев Враца

Макар и с човек по-малко, в 17-ата минута Пирин създаде най-добрата голова ситуация през първата част. Борис Тютюков изведе Иван Тасев на чиста позиция, но той не намери целта от около пет метра.

През втората част обаче Ботев Враца заигра по-активно, а домакините се бранеха. В 65-ата минута отлична атака на гостите завърши с удар на Марко Мажуга, но вратарят на Пирин Максим Ковальов спаси.

По-активните действия на Ботев Враца доведоха до попадение във вратата на Пирин в 79-ата минута. Влезлият като резерва юноша на ЦСКА – Мартин Смоленски, бе оставен непокрит в наказателното поле на Пирин, обърна се и стреля, топката рикошира в крака на Илиан Костов и влезе в мрежата на домакините – 0:1.

В последните минути врачани можеше да направят победата си и по-убедителна, но Смоленски и Мажуга пропуснаха да се разпишат.

По този начин Ботев Враца записаха втори успех за сезона и събра шест точчки на 12-ата позиция. Пирин остава последен само с един пункт, колкото има и Етър Великто Търново, но „орлетата“ са с по-лоша голова разлика. В следващия кръг врачани приемат Черно море, докато благоевградчани ще търсят първи ,спех в домакинството си на Арда.