ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

120-минутна драма прати Реал Мадрид на полуфинал за Купата

0
Реал Мадрид
БТА

Реал Мадрид победи своя градски съперник Атлетико след драматични 120 минути. В четвъртфинал за Купата на краля, игран на „Сантяго Бернабеу“, „кралете“ сломиха „дюшекчиите“ с 3:1, след като мачът завърши 1:1 в редовното време.?

Въпреки че Реал бе по-активен в началото и изпусна едно положение чрез Родриго, „лос рохибланкос“ откриха резултата. Това се случи в 19-ата минута, когато испанският нападател Алваро Мората засече отблизо подаване на Науел Молина от десния фланг.?

Реал започна вихрено втората част и само добрите намеси на Ян Облак предотвратиха гол във вратата на тима на Чоло Симеоне. Антоан Гризман пък в течение на втората част накара Тибо Куртоа да се разтегне максимално при един удар от фал.?

По-добрата игра на „белите“ все пак се увенча с попадение 11 минути преди края на редовното време. Тогава Родриго след блестяща солова акция и хубав изстрел направи 1:1.

В продълженията Стефан Савич си изкара два експресни жълти картона и остави своите с човек по-малко на терена. Европейският клубен шампион веднага надуши слабостта на своя противник и логично се възползва. Само пет минути след като остана с човек повече, Реал отбеляза чрез Карим Бензема.?

В последната, 120-а минута на продълженията, успехът бе подпечатан. Другата бразилска перла на тима – Винисиус Жуниор, направи страхотен самостоятелен пробив и завърши успешно във вратата на оголилите се „дюшекчии“ за 3:1.